compare

Shqiptarja.com

Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Këtu do të gjeni investigimet e ëështjeve të rëndësishme kombëtare, politike, ekonomike, të bëra nga gazetarët më të mirë investigativë të medias shqiptare.,English versions: Shqiptarja.com is the most professional and independent website in Albania and balkan region. It gives news, and other independent information about politic in the country and in the region, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports from the best investigative journalist of the region
Links Website >> Google+ Linkedin
Top Keywords from Search Engines shqiptarja.com, shqiptarja + 3 more>>
Shqiptarja.com - Home
UPwww.shqiptarja.com is UP and reachable, 2 days ago
Shqiptarja.com is ranked 17,250th in the world (amongst the 30 million domains). A low-numbered rank means that this website gets lots of visitors. This site is relatively popular among users in the Albania. It gets 61.9% of its traffic from the Albania . This site is estimated to be worth $32649. This site has a good Pagerank(4/10). It has 25 backlinks. Shqiptarja.com has 47% seo score.
Popularity: Safety: undesirable Social signals: Legit: legal

Web Safety

shqiptarja.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Undesirable
SiteAdvisor Safe
Child Safety Excellent

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads
Google ads

Similar websites

Favicon of shqiperiaonline.tv  

Shqiperiaonline.tv

Shqiperia Online .tv - Lajme Shqip

Shqiperia online.tv - pikenisja e cdo shqiptari ne internet.lajme shqip, informacione, kuriozitete

Popularity: | shqiperiaonline.tv tags for shqiperiaonline.tv shqiptaret / lajme / shqip / home page

Favicon of albinfo.ch  

Albinfo.ch

Lajme Ditore Mbi Diasporën Shqiptare Në Zvicër Dhe Mbi Ballkanin (kosovë...

Popularity: | albinfo.ch tags for albinfo.ch kosova / lajme / video / shqip

Favicon of grid.al  

Grid.al

Lajme - Grid.al

Grid.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare

Popularity: | grid.al tags for grid.al lajme / kosova / foto galeri

Favicon of lajmifundit.al  

Lajmifundit.al

Lajmifundit - Lajmeshqip | Lajmet e Fundit

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity: | lajmifundit.al tags for lajmifundit.al kosova / lajme

Favicon of mapo.al  

Mapo.al

Gazeta Mapo - e Përditshme Informative

Popularity: | mapo.al tags for mapo.al home / nga / dhe / nuk

Favicon of telegrafi.com  

Telegrafi.com

Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e Fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity: | telegrafi.com tags for telegrafi.com news / lajme / video / news portals

Favicon of gazetaexpress.com  

Gazetaexpress.com

Lajmet e Fundit - Gazetaexpress

Gazetaexpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e vip - ave

Popularity: | gazetaexpress.com tags for gazetaexpress.com kosova / lajme / video / foto

Favicon of lajmpress.com  

Lajmpress.com

Gazeta Lajm

Web faqja zyrtare e gazetës lajm

Popularity: | lajmpress.com tags for lajmpress.com lajme / kosova / shqip

Favicon of almakos.com  

Almakos.com

Almakos

Almakos - portali informativ, ndiqni lajmet më të reja nga maqedonia, shqipëria, kosova

Popularity: | almakos.com tags for almakos.com lajme / video / foto / nuk

Favicon of smarttronik.com  

Smarttronik.com

Shitore Online Për Elektronikë Dhe Automatikë Prishtinë Kosova...

Mirësevini - smarttronic

Popularity: | smarttronik.com tags for smarttronik.com kosova / dhe / kosovë / shqiperia

Show more

Sites with a similar domain name

We found 10 websites. With this list, you can understand how other people are using the domain, similar to yours.

Domain PageRank Popularity Safety
Favicon for shqiptariiitalise.com   shqiptariiitalise.com Google PageRank for www.shqiptariiitalise.com
Favicon for shqiptar.eu   shqiptar.eu Google PageRank for www.shqiptar.eu
Favicon for shqiptarortodoks.com   shqiptarortodoks.com Google PageRank for www.shqiptarortodoks.com
Favicon for shqiptarka.com   shqiptarka.com Google PageRank for www.shqiptarka.com
Favicon for shqiptaria.com   shqiptaria.com Google PageRank for shqiptaria.com
Favicon for shqiptar.info   shqiptar.info Google PageRank for shqiptar.info
Favicon for shqiptari.net   shqiptari.net Google PageRank for www.shqiptari.net
Favicon for shqiptariamerikes.com   shqiptariamerikes.com Google PageRank for shqiptariamerikes.com
Favicon for shqiptarija.com   shqiptarija.com Google PageRank for shqiptarija.com
Favicon for shqiptaregazeta.com   shqiptaregazeta.com Google PageRank for shqiptaregazeta.com

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Shqiptarja.com is ranked 17,250th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 17,250 visit alexa Alexa backlinks: 924
This report show rough estimate of shqiptarja.com's popularity
The top queries driving traffic to www.shqiptarja.com from search engines.
shqiptarja.com
gazeta shqiptarja
gazeta shqiptarja.com
shqiptarja
drejtoria e pergjithshme e tatimeve

Visitors Localization

Traffic Estimations High
Traffic Rank 17,250th most visited website in the World
Albania 61.9 United States 11.2
Canada 7.7 France 4.6
Germany 3.9 Switzerland 3.9
Great Britain 2.2 Austria 2.2
Greece 1 Serbia 0.6

General Statistics

Title: Shqiptarja.com - Home
Description: Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime j... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 47%
Website Worth: $32,649 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 17,250
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 924
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 198.154.240.93 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Houston) [See domains hosted in Houston | United States]
Date Registered: 2011-05-14 08:39:00
Site Age: 3 years and 4 months
Pageviews per User: 7
Average Time on Site: 14:08
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.shqiptarja.com that came from a search engine
8.8%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.shqiptarja.com that consist of a single pageview
32.1%
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: shqiptarja.info, shqiptarja.mobi, thashethem.com
Load Time: 0.90 seconds

Website categories

Currently, we found 14 categories on shqiptarja.com
shqipëria 51 sites shqiptaret 22 sites
shqiptaria 11 sites shq 46 sites
nga 3'464 sites lajme 580 sites
balkans 660 sites balkan 2'262 sites
video 637'387 sites news 811'609 sites
foto 133'639 sites profili 1'046 sites
kosova 1'095 sites dhe 5'348 sites
Show more

Domain Name

Domain Name: www.shqiptarja.com
Registrar: ENOM, INC
Domain Age: 3 years and 4 months
Creation: 2011-05-14
Expiration: 2014-05-14
See shqiptarja.com whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
teatri kombetar i tiranes drejtori 1 2014-09-10
kalori kur 1 2014-09-10
vlerat ushqyese te shalqinit 1 2014-09-10
siguracion shendetesor 1 2014-09-09
magjistari index 1 2014-09-09
amfiteatri i apollonise 1 2014-09-09
ambasadori hollandez 1 2014-09-09
rezultati i votuesve 2011 1 2014-09-08
kandidatet e pd 2011 1 2014-09-07
kandidatet e pd 1 2014-09-07
gramoz ruci ne spital 1 2014-09-06
mash pergjigjet provimet me zgjedhje 1 2014-09-02
shpat kasapi dhe e fejuara 1 2014-08-31
vellai i madh 1 2014-08-26
roli dhe vlerat e dramave te shekspirit 2 2014-09-10
luftrat ballkanike 2 2014-09-10
termeti ne kin 2 2014-09-09
erjeta pema 2 2014-09-09
bukurite e botes 2 2014-09-09
bukurite e natyres 2 2014-09-09
rrushi i zi 2 2014-09-09
izolimi i shqiperise nga enver hoxha 2 2014-09-09
mungesa e hekurit ne gjak 2 2014-09-09
luiza xhuvani email 2 2014-09-09
udhetim ne shqiperi 2 2014-09-09
shoqata vatra 2 2014-09-09
gjarpri gjigand 2 2014-09-09
teatri i apolonise 2 2014-09-09
sallata jeshile 2 2014-09-09
instituti agenda 2 2014-09-08
zgjedhje 2011 rezultate live 2 2014-09-08
vipat info bleona qereti lakuriq 2 2014-09-08
provimet me zgjedhje 2011 notat 2 2014-09-08
matura 2011 provimet me zgjedhje notat 2 2014-09-08
horoskopi 2011 vjetor luani 2 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 dashi 2 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 bricjapi 2 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 binjaket 2 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 demi 2 2014-09-07
horoskopi 2011 virgjeresha vjetor 2 2014-09-07
rezultate live zgjedhje 2011 2 2014-09-07
aksident ne pogradec 2 2014-09-05
ismail kadare dimri i madh 2 2014-09-04
edi rama pr bujar nishanin 2 2014-09-01
adelina ismaili menaxheri vali 3 2014-09-10
hidrocentrali i banjes 3 2014-09-10
ndotja e tokes ne shqiperi com 3 2014-09-10
hajredin kuci government 3 2014-09-09
objekte te trashegimise kulturore 3 2014-09-09
divorci i genc pollos 3 2014-09-09
dekani i fakultetit ekonomik 3 2014-09-09
viruset dhe hakerat 3 2014-09-09
mungesa e hekurit ne organizem 3 2014-09-09
udhetim neper shqiperi 3 2014-09-09
drejtorite arsimore 3 2014-09-09
drejtoria e doganave 3 2014-09-09
bukuri natyrore 3 2014-09-09
porti i shengjinit 3 2014-09-09
rexhina bajo 3 2014-09-09
biznesi i vogel 3 2014-09-09
zgjedhje 2011 rezultatet live 3 2014-09-08
zgjedhje 2011 live 3 2014-09-08
pergjigjet e letersise 3 2014-09-08
lakuriq bleona qereti 3 2014-09-08
rezultatet e zgjedhjeve per tiranen 2011 3 2014-09-08
kolegji zgjedhor zbardh vendimin 3 2014-09-08
ministria e arsimit matura shteterore rezultatet e letersise 3 2014-09-08
kush fiton zgjedhjet ne shqiperi 2011 3 2014-09-08
horoskopi 2011 virgjeresha 3 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 peshqit 3 2014-09-07
horoskopi 2011 vjetor peshorja 3 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 gaforrja 3 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 ujori 3 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 ne shqip 3 2014-09-07
horoskopi i vitit 2011 demi 3 2014-09-07
horoskopi vjetor 2011 luani 3 2014-09-07
horoskopi javor korrik 2011 3 2014-09-07
horoskopi javor 2011 korrik 3 2014-09-07
horoskopi javor 2011 binjaket 3 2014-09-07
horoskopi mujor 2011 3 2014-09-07
horoskopi mujor mars 2011 3 2014-09-07
horoskopi kinez i vitit 2011 3 2014-09-07
horoskopi i dites se sotme 2011 3 2014-09-07
kandidatet e ps per zgjedhjet 2011 3 2014-09-07
tradita e elbasanit 3 2014-08-29
xhois grup 3 2014-08-26
import eksport lekurash 3 2014-08-26
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
teuml 113
share 85
dhe 81
neuml 74
komente 64
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
komente share 55
nicki minaj 21
share aktualitet 21
kthyen stadiumin 20
aren lufte 19
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
komente share aktualitet 21
stadiumin n aren lufte 19
kthyen stadiumin n aren 19
video komente share 13
profili i arben duka 12

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Anchors Cloud

Anchors Cloud: List of most used anchor phrases in the anchor tags of the referring domains. An example would be "webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">webstatsdomain</a>"

  • shqiptarja( 33% )
  • <a>image</a>( 26% )
  • shqiptarja.com( 26% )
  • raportoni ju( 13% )

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for a1report.tv www.a1report.tv Check google pagerank for www.a1report.tv
Favicon for a1report.al a1report.al Check google pagerank for a1report.al

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not havea big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2014-09-09, website load time was 0.90. The highest load time is 1.26, the lowest load time is 0.90, the average load time is 1.04.

Contact information:

Facebook profile for www.shqiptarja.com - Shqiptarja.com - Тирана - Медиа/новости/издательство | Facebook
@#!/shqiptarjacom - Твиттер
See shqiptarja.com contact information in whois record

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above