compare

Shqiptarja.com

Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Këtu do të gjeni investigimet e ëështjeve të rëndësishme kombëtare, politike, ekonomike, të bëra nga gazetarët më të mirë investigativë të medias shqiptare.,English versions: Shqiptarja.com is the most professional and independent website in Albania and balkan region. It gives news, and other independent information about politic in the country and in the region, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports from the best investigative journalist of the region
Links Website >>
Website Topics nga, balkan, video, news + 2 more>>
Top Keywords from Search Engines shqiptarja.com, ballkanweb + 3 more>>
Shqiptarja.com
Rating:
www.shqiptarja.com
3.5/5.0
by
WebstatsDomain
Shqiptarja.com is ranked 37,787th in the world (amongst the 30 million domains). A low-numbered rank means that this website gets lots of visitors. This site is relatively popular among users in the Albania. It gets 82.2% of its traffic from the Albania . This site is estimated to be worth $33759. This site has a good Pagerank(4/10). It has 25 backlinks. Shqiptarja.com has 54% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of lajmifundit.al  

Lajmifundit.al

Lajmi i Fundit Lajmifundit Lajme | Shqip, Gazeta Online, Balkan...

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity: | Safety: | lajmifundit.al tags for lajmifundit.al shqip / shqiptare

Favicon of lajmpress.com  

Lajmpress.com

Lajm | Lajmpress

Web faqja zyrtare e gazetës lajm

Popularity: | Safety: | lajmpress.com tags for lajmpress.com kosova / shqip

Favicon of gazetaexpress.com  

Gazetaexpress.com

Lajmi i Fundit - Gazetaexpress

Gazetaexpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e vip - ave

Popularity: | Safety: | gazetaexpress.com tags for gazetaexpress.com kosova / video

Favicon of ngjarjet.com  

Ngjarjet.com

Lajmet e Fundit, Lajmet e Fundit Nga Shqiperia, Lajmet e Fundit Nga Kosova...

Ngjarjet.com eshte nje webfaqje per arkivim dhe lexim sa me te leht dhe te shpejt te te gjitha lajmeve

Popularity: | Safety: | ngjarjet.com tags for ngjarjet.com lajme shqip

Favicon of telegrafi.com  

Telegrafi.com

Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e Fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity: | Safety: | telegrafi.com tags for telegrafi.com news / video / news portals

Favicon of kosovapress.com  

Kosovapress.com

Ballina - Kosovapress

Agjencia e pavarur e lajmeve kosovapress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga kosova, rajoni dhe bota

Popularity: | Safety: | kosovapress.com tags for kosovapress.com kosova / balkan / news

Favicon of shqiperia.com  

Shqiperia.com

Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity: | Safety: | shqiperia.com tags for shqiperia.com shqip / shqiptare

Favicon of botasot.info  

Botasot.info

Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity: | Safety: | botasot.info tags for botasot.info kosova / shqip / nga

Favicon of albeu.com  

Albeu.com

Portali Albeu.com, Lajmet e Fundit, Sport, Shqiperi, Kosove, Maqedoni...

Albeu.com është portal i pavarur, me seli në tiranë, i themeluar në korrik të vitit 2003

Popularity: | Safety: | albeu.com tags for albeu.com kosova / video

Favicon of anabel.al  

Anabel.al

Revista Anabel Online

Gjithçka që ju keni dashur tek anabeli, në revistë apo në rrjetet sociale, është përmbledhurnë këtë portal

Popularity: | Safety: | anabel.al tags for anabel.al nga / dhe

Google ads

Web Safety

shqiptarja.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Undesirable
SiteAdvisor Safe
Child Safety Excellent

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads

General Statistics

Title: Shqiptarja.com
Description: Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime j... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 54%
Website Worth: $33,759 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 37,787
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 286
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 104.28.11.72 [Trace] [Reverse]
Date Registered: 2011-05-14 08:39:00
Site Age: 4 years and 6 months
Pageviews per User: 4.4
Average Time on Site: 06:39
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.shqiptarja.com that came from a search engine
5.8%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.shqiptarja.com that consist of a single pageview
25.5%
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: shqiptarja.mobi, thashethem.com
Load Time: 0.22 seconds

Website categories

Currently, we found 6 categories on shqiptarja.com
nga 3'412 sites balkan 2'291 sites
video 618'973 sites news 777'816 sites
kosova 1'053 sites dhe 5'173 sites

Domain Name

Domain Name: www.shqiptarja.com
Registrar: ENOM, INC
Domain Age: 4 years and 6 months
Creation: 2011-05-14
Expiration: 2014-05-14
See shqiptarja.com whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
elton deda jola
1 2015-11-29
import eksport lekurash
1 2015-11-27
mbrojtja nga ndotja akustike
1 2015-11-26
erjeta pema
1 2015-11-26
dilaver bengasi
1 2015-11-26
mungesa e hekurit ne gjak
1 2015-11-25
organizata vatra
1 2015-11-25
shoqata vatra
1 2015-11-25
eva vishaj
1 2015-11-25
kafshet shtepiake qeni
1 2015-11-25

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

This site is well optimized for word - shqiptarja

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
news 9
nga 7
shqiptarja 7
lajme 7
rajoni 6
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
lajme nga 4
ballkani balkan 2
gazeta shqiptarja 2
balkans ballkan 2
ballkan ballkani 2
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
ballkan ballkani balkan 2
internet news and press 2
balkans ballkan ballkani 2

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Anchors Cloud

Anchors Cloud: List of most used anchor phrases in the anchor tags of the referring domains. An example would be "webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">webstatsdomain</a>"

  • shqiptarja( 28% )
  • <a>image</a>( 28% )
  • shqiptarja.com( 28% )
  • raportoni ju( 14% )

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Shqiptarja.com is ranked 37,787th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 37,787 visit alexa Alexa backlinks: 286
This report show rough estimate of shqiptarja.com's popularity
The top queries driving traffic to www.shqiptarja.com from search engines.
gazeta shqiptarja
gazeta shqiptarja.com
ballkanweb
shqiptarja.com
mark frroku

Visitors Localization

Traffic Estimations High
Traffic Rank 37,787th most visited website in the World
Albania 82.2 United States 4.9
Italy 4.5 Greece 4.2
Germany 0.8

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for thefoodee.com   www.thefoodee.com
Check google pagerank for www.thefoodee.com
Favicon for anyweb.gr   www.anyweb.gr
Check google pagerank for www.anyweb.gr
Favicon for revurl.com   www.revurl.com
Check google pagerank for www.revurl.com
Favicon for homeblendmedia.net   www.homeblendmedia.net
Check google pagerank for www.homeblendmedia.net
Favicon for theosony.com   www.theosony.com
Check google pagerank for www.theosony.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2015-09-30, website load time was 0.22. The highest load time is 0.32, the lowest load time is 0.18, the average load time is 0.25.

Contact information:

Facebook profile for www.shqiptarja.com - Shqiptarja.com - Тирана - Медиа/новости/издательство | Facebook
@#!/shqiptarjacom - Добро пожаловать в Твиттер — войти или зарегистрироваться
See shqiptarja.com contact information in whois record

0reviews

Select


captcha
Enter the code shown above